Druga polovica mjeseca studenog razdoblje je kada već tradicionalno učenici naše škole imaju priliku okušati se u međunarodnim natjecanjima u poznavanju engleskog jezika. Riječ je o natjecanjima BestinEnglish i Juvenes Translatores. 

BestinEnglish je globalno online natjecanje na kojem je ove godine sudjelovalo više od 24 000 učenika, odnosno 702 škole iz 34 država. Koncept natjecanja svodi se pristupanje jedinstvenom ispitu za sve učenike srednjih škola u unaprijed definiranom jedinstvenom terminu i vremenskom razdoblju, točnije ove školske godine to je bilo 16. studenog. Ispit je podijeljen u cjeline poznavanje jezika te razumijevanja čitanja i slušanja a boduje točnost i brzinu rješavanja zadataka u maksimalnom vremenskom rasponu od 60 minuta. Provedbu natjecanja nadgledavali su koordinatorica prof. Katarina Breščić Šegota uz tehničku podršku kolege prof. Filipa Celenta. Ovom ispitu je pristupilo 15 učenika naše škole od kojih su najbolje rezultate redom postigli: Dino Peruško (4.a), Dona Dodich (4.b), Stefani Biškupić (2.a), Duje Car (1.b) te Ema Marin (2.b). Čestitamo najuspješnijima te njihovim mentoricama profesoricama Andrejini Jugovac i Katarini Breščić Šegota i najavljujemo novi, isti izazov iduće školske godine krajem studenog!